Vuoden 2013 tapahtumia

5.3. Aktiivitoimijoiden kokous. Vuoden avasi aktiivitoimijoiden ensimmäinen kokous Panimoravintola Koulussa.

23.-24.3. Turun rotukissayhdistyksen TUROKin kansainväliset rotukissanäyttelyt Turun Messukeskuksessa. Dewillä oli totuttuun tapaan oma myynti- ja esittelypiste paikalla molempina päivinä.

11.5. Myynti-ja infopöytä Kauppakeskus Skanssissa.

9.5.-4.6. Kirpputori. Yhdistyksellä oli myyntiloosi Kirppis-Center Manhattanilla neljän viikon ajan. Kiitos tavaraa lahjoittaneille!

25.5. Dewillä oli myynti- ja infopöytä Kauppakeskus Skanssissa.

24.6.-30.8. Kirpputori. Yhdistyksellä oli myyntiloosi Kirppis-Center Manhattanilla yhdeksän viikon ajan. Kiitos kirppistelyssä avustaneille ja tavaraa lahjoittaneille!

11.7. Aktiivitoimijoiden kokous. Panimoravintola Koulussa suunniteltiin tulevaa hyväntekeväisyyskävelyä.

17.7. Askartelutalokoot. Talkoissa huovutettiin kissanlelupalloja sekä askarreltiin kauniita helmikoruja Dewin kannatustuotteiksi.

4.8. Hyväntekeväisyyskävely. Eläinsuojeluhdistys Dewi ry järjesti Ruissalon Kansanpuistossa sunnuntaina 4.8.2013 kello 11-15 hyväntekeväisyyskävelyn kodittomien eläinten hyväksi. Lenkkeilemällä osallistujat tukivat Dewin toimintaa nauttien samalla Ruissalon kauniista luonnosta. Kiitos kaikille tapahtumaan osallistuneille ja sen järjestämisessä auttaneille!

8.8. Kalenterikuvakisa. Eläinsuojeluyhdistys Dewi ry järjesti kuvakisan, jonka voittajakuvat julkaistiin Dewin löytöeläinkalenterissa 2014. Kiitos kaikille kisaan osallistuneille. Kalentereiden tilaukseen liittyvät ohjeet löytyvät kannatustuotteiden sivulta.

10.10. Aktiivikokous. Syksyn ensimmäisessä toimijoiden tapaamisessa hahmoteltiin loppuvuoden tapahtumien miehitystä sekä suunniteltiin tulevia projekteja.

21.10. Ylioppilaskylän laputus. Reippaat vapaaehtoiset jakoivat yhdistyksen repäisylappumainoksia yo-kylän ilmoitustauluille syksyisessä illassa.

26.10. Infotapahtuma Kauppakeskus Skanssin Faunatar-liikkeessä. Dewiläiset kävivät Faunattaressa kertomassa yhdistyksen toiminnasta ja myymässä kannatustuotteita. Syltty-kissa myös liikuskeli Skanssin käytävillä herättämässä hilpeyttä!

7.11. Huopapallotalkoot. Dewiläiset kokoontuivat rentoon illanviettoon käsitöiden merkeissä. Huovutettuja kissanlelupalloja valmistui parikymmentä kappaletta, ja lisäksi talkoolaiset taiteilivat upeita kortteja, koruja ja huovutetun kissamaskotin.

16.11. Skanssi-lauantai! Dewi pöytäili Kauppakeskus Skanssissa ja Sylvester-kissa ilahdutti lapsia.

20.11. Aktiivitoimijoiden kokous. Aktiivit tapasivat tältä vuodelta viimeisen kerran, ensi vuonna tavataan taas!

23.-24.11. Turun rotukissayhdistyksen TUROKin kansainväliset rotukissanäyttelyt Turun Messukeskuksessa. Dewi pöytäili paikalla molempina päivinä, kiitos päivystäjille!

30.11. Infotapahtuma Länsikeskuksen Faunataressa. Yhdistys kävi esittelemässä toimintaansa ja pitämässä pientä kannatustuotemyyntiä.

8.12. Joulunavaus Runosmäen nuorisotalolla. Joulumyyjäisissä Dewillä oli myyntipöytä täynnä kauniita käsitöitä, herkullisia leivonnaisia sekä kannatustuotteita. Suositut arpajaisetkin järjestettiin upeine palkintoineen. Kiitos kaikille leipojille ja päivystäjille!

2.-24.12. Ruokakeräyskampanja yhdistyksen eläimille. Lisätiedot.

15.12. Joulumyyjäiset VPK-talo Brankulla. Myyntipöydässä kaupattiin mm. käsitöitä, leivonnaisia ja kannatustuotteita sekä järjestettiin arpajaiset.